WORLD LANGUAGE ACADEMY YABANCI DİL ÖĞRENİM SİSTEMLERİ

Öncelikle size sunduğumuz bu sistem dil bilimcileri ve akademisyenler tarafından hazırlanmış ana dil öğrenim metotlarının dijital ortama taşınmış halidir.

Bundan önce aldığınız tüm yabancı dil eğitim metod ve süreçlerini unutunuz.

Size sunacağımız yeni ve daha önce denenmemiş öğrenim metotları ile herhangi bir okula ya da kursa gitmeden bireysel olarak bir program bir sistem üzerinden İstediğiniz bir saat diliminde hatta boş vakitlerinizde bile sadece 45 dakikanızı ayırarak bir yıllık çalışma sürecinin sonunda istediğiniz bir yabancı dili Türkçe sohbet eder gibi bir akıcılıkta konuşabileceksiniz.

Küresel ekonomi ve dilin yaygınlaşması ile birlikte dünya giderek küçülüyor. Ve giderek küçülen bu dünyada insanlar anlaşabilmek için ortak tek bir dil kullanıyor; İngilizce. 7 milyar insanın yaşadığı bir dünyada 70 milyon potansiyel müşteri ile yetinmek, siz canla başla çalışırken başkalarının kariyer basamaklarını daha hızlı tırmandığını izlemek, her yıl yüzbinlerce yeni yayının basıldığı dünyada daha azıyla yetinmek, arkadaşlarınız dünyayı gezerken onların maceralarını facebooktan takip etmek ya da en iyi arkadaşınız dünyanın öbür ucundayken oturup beklemek zorunda değilsiniz. İngilizce öğrenerek hayatınızda yeni bir sayfa açabilir, ufkunuzu genişletebilir, ve dünyanızı zenginleştirebilirsiniz. Nasıl mı?

World Language Academy ile tanışın…

World Language Academy ile sadece 8 ayda ingilizceyi akıcı, anlaşılır bir şekilde konuşabileceksiniz. Üstelik günde sadece 45 dakikanızı ayırarak. Bütün gününüzü okulda, ofiste veya ev işleri ile uğraşarak geçirdiğinizi biliyoruz. Kalan sınırlı zamanınızda kendinize, ailenize, evinize, sosyal çevrenize ve hobilerinize vakit ayırmak zorunda olduğunuzu da biliyoruz. Kazandığınız her kuruşun ne kadar kıymetli olduğunu da.

İşte bu nedenle size boşa zaman ve para kaybettirmeyecek, ihtiyacınız olmayan bilgilerle beyninizi doldurmayacak etkinliği ve başarısı kanıtlanmış bir metot öneriyoruz. World Language Acadmy ile trafikte, spor salonunda, deniz kenarında, öğle arasında kısacası istediğiniz zaman, dilediğiniz yerde ingilizce öğrenebileceksiniz. Bunların hepsi size hayal gibi gelebilir, özellikle daha önce başarısız sonuçlar almışsanız. Öğrenme zorluğu, yanlış ve başarısız yöntemler, yıllarca süren pahalı eğitimlerden çekinmek veya özgüven eksikliği. Nedeni ne olursa olsun, daha önce başaramadığınızı World Language Academy sayesinde günde sadece 45 dakika ayırarak başaracağınızı garanti ediyoruz.

World Language Academy 5 temel prensip üzerine kuruludur;

1-Düşünce Dili

2- Dil Hafızası

3- Temel Kelime Dağarcığı

4- Etkileşim

5- Organik Öğrenim

Bunlar dil öğreniminin doğal yapı taşlarıdır…

  • Düşünce dili; Bir dilin öğeniminin anahtarlarından biridir. Herhangi bir dili etkin ve akıcı konuşmanın püf noktalası o dilde düşünbilmeyi gerektirmektedir. Sürekli anadilinizde düşünmeniz halinde kurmak istediğiniz cümleyi başka dile tercüme etmek zorunda kalırsınız. Bu da akıcı ve düzgün konuşmanızın önünde büyük bir engel oluşturur. Bu durumdan hareketle; World Language Academy, hem konuşma hem de düşünce dilinizin ingilizce olması için geliştirilmiştir. Böylece kurmak istediğiniz cümleyi Türkçeden çevirmenize gerek kalmaz.
  • Dil Hafızası; Bir yabancı dilin öğrenilmesi için gereken en önemli unsurdur. Yeni öğrenilen bir bilginin insan hafızasında ne kadar süre kaldığı hafıza konusunda ilk deneysel çalışmaları yapan Alman bilim adamı, psikolog Hermann Ebinghauss tarafından ölçümlendi. Ölçümler sonucunda yeni öğrenilen her bir bilgin ancak hatırlatma yolu ile doğru aralıklarla ve doğru zamanlama ile uzun dönemli hafızaya yerleştiği gözlemlenmiştir. Böylece söz konusu kelimeyi hatırlamaya ihtiyaç duymadan kullanabilir hale gelirsiniz. World Language Academy, öğrenilen her bilginin mümkün olan en uzun süre hafızanızda kalması için doğru zaman aralıklarında tekrar edecek şekilde tasarlandı. Yani kelimeler hafızanızdan çıkmaya başladığı anda hatırlatacak bir akışa sahip, bu etkili yöntem sayesinde klasik yabancı dil kurslarında kullanılan rutin ve monoton tekrarlamalardan kaçınırken, farkında olmadan kısa dönemli hafızadan uzun dönemli hafızaya doğru ilerleme sağlarsınız
  • Temel kelime dağarcığı; Yeni bir dil öğrenmek isteyenler için en önemli çekincelerden biri, öğrenilmesi gereken yeni kelimelerin miktarıdır. Oysa yapılan araştırmalar; herhangi bir dili etkin konuşabilmek için aslında nispeten sınırlı sayıda kelimeye ihtiyacımız olduğunu gösteriyor. Örneğin ingilizcede sıkça kullanılan toplamda 2000 kelimeden oluşan kelime grubu, yazı dlinde kullanılan kelimelerin %80’ini oluşturur. Gündelik konuşma dilinde ise 500 kelime bir bireyin toplumda etkin konuşabilmesi için yeterlidir, tıpkı Türkçede olduğu gibi. World Language
  • Academy, yazma ve konuşma konusunda etkin olmanızı sağlayan ve sıkça kullanılan tüm bu kelimelerin uzun dönemli hafızanızda kalıcı olmasını sağlar. Programı bir defa tamamladığınızda öğrendiğiniz tüm kelimeleri günlük hayatınızda sürekli kullanmasanızda yıllar sonra bile unutmadığınızı görebilirsiniz.

  • Etkileşim; Yabancı dil kurslarında ve okullarda klasik metot kullanan eğitimciler, kelimeleri defalarca tekrarlayarak öğrencilere ezberletmeye çalışırlar. Halbuki nörofizyologlar, basit ve sorgulamasız tekrarlamanın bilinenin aksine öğretim süreci içerisnde hipnotize edici etki yarattığını ortaya koymuştur. Öğrencinin pasif durumda kaldığı bu yöntemin sonucunda tekrar edilen kelimeler anlamını kaybeder. World Language Academy, klasik yöntemlerin aksine son derece aktif ve etkileşimli bir öğrenim sürecini esas alır.
  • Organik öğrenim; World Language Academy, İngilizceyi mümkün olan en kısa süre içerisinde konuşabilmenize yoğunlaşmıştır. Unutulmamalıdır ki; bir dilin temeli ve önceliği konuşmadır, bu aynı zamanda dil öğreniminin doğal akışıdır. Dinleme ve konuşma, okuma ve yazmadan önce gelişir. Doğal öğrenme sürecinde her birey kendi anadilini önce dinleme ve konuşma yolu ile öğrenir. Klasik yabancı dil öğreniminde dinleme ve konuşma ihmal edilir ve öğrenciye önce okuma -yazma ve gramer kuralları üzerinden yabancı dil öğretilmeye çalışılır. İnsanın doğal öğrenim sürecine ters olan bu yaklaşım, yabancı dil eğitimlerinde öğrenme güçlüklerinin temel sebebidir. World Language Academy, organik öğrenme prensibine bağlı kalarak önce dinleme, anlama ve konuşmaya ağırlık veren doğal bir yol izler.
  • Diyalogların akışı ve programın eşsiz metodu, öğrenmeyi kalıcı ve keyifli bir hale getirmektedir. Temel aldığı bu 5 temel prensip, World Language Academy’yi hem benzersiz hem de başarılı bir dil eğitim programı haline getiriyor. Buna ek olarak, teoriyi pratiğe etkin bir şekilde dönüştürüyor olması da sistemimizin bir diğer ayrıştırıcı özelliğidir. Klasik metodların ortaya çıkardığı bir diğer sorun, hata yapma korkusunun öğrenme sürecinin önüne geçmesidir. Birçok insan sınıf ortamında hata yapmaktan çekinir. Bu sebeple sınıf ortamında hata yapmamak için sessiz kalarak pasif duruma düşmeyi seçer. Oysa öğrenme sürecinde gayet doğal olarak hata yapmanız gerekir. Hata yapmak doğrusunu öğrenmek için en gerekli şeydir ve öğrenme hızınızı arttırır. World Language Academy ile ingilizce öğrenirken dilediğiniz kadar hata yapabilirsiniz. Zira eğitim sadece size özel olduğu için hata yapmaktan çekinmezsiniz. İngilizce öğrenimindeki bu çekince de ortadan kalktıktan sonra geriye sadece sistemin talimatlarını takip etmek kalıyor.

    O zaman başlamak başarmanın yarısıdır diyor ve sizinlerinde bu çalışmalara katılımlarınızı bekliyoruz…